Plakát

školka akce prosinec

Plakát

školka akce prosinec

Jídelníček

školka akce prosinec

 Informace o alergenech

Evropská Unie

36. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

IMG 20160504 134813

První květnový týden (2. - 6. 5. 2016) jsme se v I. oddělení školní družiny zabývali našimi maminkami. Nejvíce času jsme věnovali výrobě drobného dárečku pro maminku. Žáci mohli vybírat z několika variant - vyšívané srdce, stříhané srdce, medvídek se srdíčkem, otvírací ruce, srdíčková medicína a šálek čaje. Také jsme si nakreslili maminku začarovanou do nějakého zvířatka. Psaní jsme procvičili při přepisu básničky o mamince. K té měli žáci nakreslit jednu věc, kterou si představí, když se řekne maminka. Některé napadl úsměv, jiný nakreslil hrnec nebo kočičku. Ve skupině jsme zdramatizovali hádanku o mamince, kterou jsme předve dli druhému oddělení školní družiny. Své názory v roli rodičů jsme si vyměnili ve hře Klub rodičů. Zůstal nám i čas na hry s molitanovými kostkami, v přírodě a se stavebnicemi, při kterých jsme poslouchali pohádkové a dětské písně. Do školní družiny nám přibyly nové lopaty na písek, které jsme zrovna vyzkoušeli, a hra LogiPic, která procvičuje jemnou motoriku. Další dva týdny se budeme věnovat ZOO plné zvířátek.

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

35. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

IMG 20160428 145344

V posledním dubnovém týdnu (25. - 29. 4. 2016) startovali čarodějnice a čarodějové svá košťata. Žáci si mohli přečíst kousek knížky Malá čarodějnice. Všichni jsme si v přírodě zahráli hru Zrcadlo, kdy žáci ve dvojicích zrcadlili pohyby a výrazy toho druhé. Ve třídě byla oblíbená hra Kouzelný pytlík, ve které každý vymyslel určitou věc, kterou dala čarodějnice do pytlíku. Ostatní si ji měli zapamatovat a poté opakovali a procvičovali svou pozornost a paměť. K čarodějnicím patří také poznávání léčivých a jedovatých bylin nebo pohybové hry jako skok žáby, čarodějnická honička, kočičí hrbět nebo létání na koštěti (tyči). Svůj čarodějnický oděv si mohli dozdobit vlastoručně vyrobenými čarodějnickými brýlemi. Pro čarodějnický rej jsme nacvičovali píseň a tanec o čarodějnicích. V diskuzním kruhu jsme vymýšleli, co bychom vykouzlili, kdybychom uměli čarovat. Většina by chtěl
a nějakou hmotnou věc, ale některé napadla i např. láska nebo pravdomluvnost. Také jsme si zkusili hudebně doprovodit jednoduchou básničku. Ve skupinové práci jsme vytvořili inzerát, ve kterém hledáme vymyšlenou čarodějnici nebo čaroděje a dokonce jsme zvládli napsat i její/jeho popis. Čarodějnický týden už sice skončil, ale akce Rej čarodějnic nás teprve čeká, tak snad při něm využijeme naučených znalostí či výrobků. Měsíc květen začneme v I. oddělení školní družiny činnostmi věnujícími se důležitým osobám v našem životě, a to maminkám.
Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

34. týden v II. oddělení ŠD

Tisk

 

20160418 141656

Ptám se, ptám se pampeliško - jaro už je v plném proudu, louky krásně rozkvetlé a tak jsme se dali do pletení věnečků z pampelišek.

fotogalerie

34. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

IMG 20160422 142908

V dalším dubnovém týdnu (18. - 22. 4. 2016) jsme se inspirovali tématem Duben - měsíc bezpečnosti. Zabývali jsme se modelovými situacemi na bezpečné chování v přírodě nebo si zopakovali význam některých dopravních značek. Velmi oblíbená byla výroba dětského řidičského průkazu, který však nemůžeme uplatnit v realitě a slouží pouze pro hraní. Také jsme měli dvě větší a neobvyklé akce. První byl dopravní test, ve kterém jsme si zopakovali znalosti z oblasti chodec, cyklista, dopravní značky, výbava a zdravověda. Nejvíce správných odpovědí měla Kateřinka Procházkové, poté Renatka Beníčková a Verunk a Velecká. Všichni však byli šikovní a snad se naučili i něco nového. V pátek jsme zorganizovali závod ve slalomu na koloběžce. V této soutěži vyhrála Verunka Velecká, druhé místo obsadila Renatka Beníčková a třetí byla Nicolka Vytásková. Celý týden jsme procvičovali český jazyk, např. ve hře Bomba, ve které žáci vymýšleli slova vztahující se k dopravě, jaru atd. Díky příznivému počasu jsme si pohráli na hřišti, proběhli se i postavili stavby v pískovišti. Závěr dubna budou čarodějnice startovat svá košťata.

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

33. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

V 33. týdnu školního roku 2015/2016 (11. 4. - 15. 4.) jsme se v I. oddělení školní družiny zabývali domácími mazlíčky. V odpočinkové činnosti byli nejoblíbenější hry Na statku a Psí den, kresba mazlíčků a diskutování o oblíbeném domácím mazlíčkovi. Nechyběly také omalovánky zvířat i hry v přírodě. Zaměřili jsme se i na pozorování zvířat ve svém okolí. Procvičili jsme jemnou motoriku i fantazii i při výrobě zvířátek pomocí zapouštění barev nebo při výrobě zvířátek z kartonu od vajec. Na vyučování jsme se připravovali zejména na matematiku, kdy žákyně druhého ročn íku procvičovaly násobilku a žáci prvního ročníku opakovali sčítání a odpočítání. Své okolí jsme si zpříjemnili pomocí nástěnky z našich výtvorů. V příštím týdnu se zaměříme na dopravní výchovu a bezpečnost.

Mgr. Anna Borýsková

IMG 20160414 134645

fotogalerie

Náhodné fotky z naší F O T O G A L E R I EZákladní škola a Mateřská škola Suchá Loz, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace
Suchá Loz 155, 687 53