Plakát

školka akce prosinec

Plakát

školka akce prosinec

Jídelníček

školka akce prosinec

 Informace o alergenech

Evropská Unie

27. týden v II. oddělení ŠD

Tisk

P2240170

2. oddělení ŠD

V posledních týdnech byly ve II. oddělení školní družiny oblíbené stolní hry. Jak ukazují fotografie, učíme se hrát společně, být trpěliví a čestní i unést prohru. Některým se to daří více, jiní se v tom stále zlepšují. Jaro se nám blíží, proto jsme jej chtěli přivítat novou nástěnkou. Snažili jsme se poskládat zajíčky a ozdobit si nimi chodbu. Další tvoření i vyprávění se bude týkat jara i Velikonoc a zároveň budeme oslavovat březen jako měsíc knihy.

Anna Adamcová

fotogalerie

26. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

V 26. týdnu školního roku 2015/2016 jsme se v I. oddělení školní družiny věnovali problematice úrazů a nemocí. Povídali jsme si a četli, jak předcházet úrazům a nemocím. To by však pouze nestačilo, proto jsme si prakticky vyzkoušeli, jak ošetřit některé úrazy. Zinscenovali jsme situace, kdy je třeba zavolat o pomoc a ukázali si, jak správně volat o pomoc integrovaný záchranný systém. Výrazným oživením byla práce s interaktivní příručkou první pomoci, kterou si každý může najít na webu a dalé procvičovat své znalosti. Nezbytnou součástí jsou i odpočinkové činnosti, mezi které tento týden patřil pobyt v přírod ě, společenské hry, hry s maňásky, kreslení na volné téma i tančení a zpívání. Dobrovolníci si také mohli vyrobit geometrická strašidla, kterými jsme si vyzdobili nástěnku. Pokud nám zbyly síly a chuť, procvičovali jsme určování času a dnů nebo si připravili krátké divadlo pro ostatní. A nyní už doufáme, že se ve zdraví budeme setkávat v družině i příští týden a celý měsíc březen.

Mgr. Anna Borýsková

IMG 20160223 141716

fotogalerie

25. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

IMG 20160219 132642

 

Máme za sebou další, tj. 25. týden (15.-19. 2. 2016) v tomto školním roce. Věnovali jsme se tématu Lidé kolem nás. V pondělí a úterý jsme se vydali na vycházku po obci a objevovali nová zákoutí. Dále proběhl komunitní kruh o životě v naší družině, co se nám líbí, co bychom chtěli zlepšit apod. Zasmáli jsme se při pantomimě, kdy jsme předváděli povolání rodičů. Další zábavou byl poslech dětských písní, který některé strhl i k tanci a zpěvu. Pro rozvoj jemné motoriky jsme vytvářeli obrázky se srdíčky nebo si kreslili na své vymyšlené téma. Mezi nejdůležitější lidi kolem nás patří většinou rodina. Diskutovali jsme, kdo patří do rodiny, co tvoří domov, proč je rodina důležitá, jaký může být život bez rodiny atd. Celý týden jsme procvičovali český jazyk prostřednictvím zábavných her. V příštím týdnu se zaměříme na problematiku úrazů a nemocí.

 

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

27.1.2016 Karneval

Tisk

k1

fotogalerie

II. oddělení 4.1.-15.1.2016

Tisk

První týdny nového roku ve školní družince děti nejvíce využily hraním s hračkami, které dostaly pod ,,družinový vánoční stromeček".
Před Vánoci si děti mohly napsat, co by si přály pod stromeček a některá přání se jim splnila. Nejvíce radosti měly ze stavebnic, nechyběla ani autodráha a pro děvčata samozřejmě panenky.
Žáky velmi  zaujaly také hry, u kterých mají možnost si procvičovat nejenom svou pamět´.      

                                                                                                                               Anna Adamcová

Náhodné fotky z naší F O T O G A L E R I EZákladní škola a Mateřská škola Suchá Loz, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace
Suchá Loz 155, 687 53