Plakát

školka akce prosinec

Plakát

školka akce prosinec

Jídelníček

školka akce prosinec

 Informace o alergenech

Evropská Unie

Jarní úklid školní družiny 2017

Tisk

IMG 20170327 132904

V březnu se obě oddělení školní družiny zaměřila na úklid školní družiny, školní zahrady i prostoru před a za školou. Posbírali jsme větvičky stromů, vyhrabali trávník i naseli semínka. Pravidelně jsme zalévali stromky před školou vysazené díky Projektu 72 hodin. Úpravu potřebovali i květiny, které jsme přesadili do nové hlíny a větších květináčů. Nepořádek jsme zametli a vytvořili si tak krásné prostředí ve škole i okolo ní.
Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

I. oddělení školní družiny v březnu 2017

Tisk

IMG 20170328 134607

Březen jako měsíc knihy. Tímto heslem jsem se dva týdny řídili v I. oddělení školní družiny. Seznamovali jsme se s různými žánry knih, besedovali o oblíbených knihách, či se více zajímali o školní knihovnu. Vyrobili jsme si originální záložku, abychom nezapomněli, kde jsme v naší četbě skončili. Nechyběly také hry Na knihovnu a Tichá pošta. Každý žák si vytvořil část své vlastní knihy. V tělocvičně jsme nejenom cvičili, ale také četli vybrané knihy. Poslední dva týdny v březnu nás už přivítalo jaro, kterým jsme se inspirovali. Přečetli jsme si obrázkové čtení Jaro i o tom, jak Krtek přivítal jaro. Příběh jsme výtvarně zpracovali do krátkého leporela. Tabuli nám zdobily jarníomalovánky i myšlenková mapa o jaru. Velmi oblíbenou se stala píseň Jaro, léto, podzim, zima. Krásné počasí nám umožnilo trávit hodně času venku, na procházkách i konečně otevřit pískoviště. Společně s žáky druhého oddělení jsme provedli jarní úklid na hřišti i v družině, přesadili květiny i naseli semínka. V činnosti družiny nechybělo ani zábavné opakování znalostí o zvířatech, hodinách, matematiky i českého jazyka. 
Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

I. oddělení školní družiny v únoru 2017

Tisk

ur 8


Únor je měsíc s nejméně dny a navíc nám jej zkrátily pololetní a jarní prázdniny. I přesto jsme však prožili mnoho zajímavých dnů. Společně s II. oddělením školní družiny jsme měli odpoledne plné deskových a společenských her. V dalším týdnu jsme se zaměřili na své zdraví, tělo i stravu. Zazpívali jsme si píseň Povídala jedna slečna, diskutovali o zdravém životním stylu, hygieně, první pomoci. Následně jsme vytvořili plakát ,,Hubeňoura a tlusťocha´´. Zahráli jsme si hry s vlastním tělem a smysly, skládali lidského tělo a dokreslovali jeho části. Po jarních prázdninách už nastal čas karnevalu a masopustu. Vytvářeli jsme asociace k tématu Masopust, vyráběli masky a různé karnevalové doplňky. Paní vychovatelky a ostatní paní učitelky zorganizovaly zábavné karnevalové odpoledne s hudbou, tanci a soutěžemi. Své tělo i mysl jsme si procvičili při hře s padákem. Pravé zimní počasí nám umožnilo hry se sněhem a ledem, a proto vznikly velké a originální stavby. Důležitou součástí odpoledne v družině bylo procvičování svých znalostí a dovedností v matematice i dalších předmětech.
Mgr. Anna Borýsková 

fotogalerie

22. 2. 2017 Karneval ve školní družině

Tisk

kar17 4

Ve středu 22. února 2017 jsme ve školní družině uspořádali karneval. Žáci 2. ročníku s paní učitelkou zahájili karneval recitací básně. V kruhu proběhla přehlídka originálních masek. Následovala návštěva stanovišť s rozmanitými úkoly. Žáci soutěžili ve slalomu s míčkem a florbalkou, házení míče na cíl, házení kroužku na tyč, kutálení medicinbalu a přenášení lentilek brčkem. Ke karnevalu patří také diskotéka. Při tanci jsme hráli další hry - využívali prostoru novin, seskupovali se do určitých počtů atd. Karneval byl ukončen pochvalou a odměnou pro všechny masky. Věříme, že si žáci užili netradiční odpoledne ve školní družině a těšíme se na další rok a nové netradiční masky. 

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

 

Pozvánka na karneval 2017

Tisk

plakát karneval

Náhodné fotky z naší F O T O G A L E R I EZákladní škola a Mateřská škola Suchá Loz, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace
Suchá Loz 155, 687 53