Plakát

školka akce prosinec

Plakát

školka akce prosinec

Jídelníček

školka akce prosinec

 Informace o alergenech

Evropská Unie

32. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

Hlavním tématem prvního dubnového týdne (4. - 8. 4. 2016) byla příroda kolem nás. V pondělí jsme začali úklidem na hřišti u jídelny, který trval celý týden. V úterý jsme se zabývali vodou, vodními živočichy, šetřením vody a dalšími spojitostmi s vodou. Následně jsme všechny nápady sepsali do kapky vody a ozdobili si výtvorem nástěnku. Od vody jsme se přesunuli k dřevu, resp. k papíru. Pokusili jsme si vytvořit vlastní ruční papír. Také jsme si zopakovali, jak správně třídit odpady. Ve středu jsme si udělali společnou vycházku s druhým oddělením školní družiny k rybníku a tím přispěli k našemu lep šímu zdraví. Jelikož se počasí ke konci týdne zhoršilo, hráli jsme si i ve školní družině. Proběhl komunitní kruh, zahráli jsme si hru 6 krát 6, přestavovali jsme domek z Lego Friends a Lego Duplo. Každý si nakreslil svůj nápad do výtvarné soutěže Zaostřeno na přírodu. Nechyběla také příprava na vyučování, kdy jsme hráli matematické hry na interaktivní tabuli, rozlišovali názvy samce, samice a mláďat zvířat, nebo si přečetli pohádku O hloupém Honzovi. Na přírodu bude další týden navazovat téma Týden domácích mazlíčků.

Mgr. Anna Borýsková

P4060178

fotogalerie

31. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

V posledním březnovém týdnu a na prvního apríla (29. 3. - 1. 4. 2016) jsme se v I. oddělení školní družiny zabývali přicházejícím se jarem. Pracovali jsme s pranostikami a hádankami o jaru, diskutovali jsme o jaru, výsadbě, počasí i oblékání. Sluníčko tento týden hodně svítilo, proto jsme hodně času trávili v přírodě. Na hřišti si zahráli různé hry, v domečku na hřišti u jídelny jsme pouklízeli. V pátek jsme vyrazili na vycházku do obory u Kunovských, kde jsme si mohli prohlédnout divoká prasata a daňky. Někteří žáci přinesli pro ně nějakou pochoutku, tak jsme je trošku nakrmili. Děkujeme rodině Kunovských za možnost na vštívit i krmit zvířátka. V družině byla tento týden velmi oblíbená hra Obrázkové bingo. Některé obrázky jsme se naučili pojmenovávat i v angličtině. Také jsme poslouchali jednoduché anglické říkanky. V dalším týdnu se budeme věnovat uchování přírody pro další generace.

Mgr. Anna Borýsková

IMG 20160401 132425

fotogalerie

22.3.2016 Velikonoční dílničky

Tisk

Velikonoční dílny ve školní družině
V úterý 22. 3. 2016 proběhly ve školní družině velikonoční dílny. Žáci si mohli vytvořit několik výrobků. V nabídce byl papírový košíček zdobený obrázky z ubrousků, malování vyfouklých vajíček, zajíček z plastové lžičky, polystyrenové vajíčko zdobené papírovými kvítky a přání s vlnou. Někteří byli velmi šikovní a zvládli vyrobit všechny nabízené. Všichni se velmi snažili a věříme, že si dílny užili. Rodičům děkujeme za poskytnutí vajíček. Všem rodinám přejeme příjemné prožití Velikonoc.
Mgr. Anna Borýsková

vel 3

fotogalerie

29. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

IMG 20160315 140151

V dalším březnovém týdnu (14. - 18. 3. 2016) jsme se v I. oddělení školní družiny inspirovali blížícími se svátky jara - Velikonocemi. Začali jsme povídáním si o Velikonocích, pokračovali výrobou skládaných zajíčků, které můžeme použít jako krásnou ozdobu nebo i zápich do květináče. S Velikonocemi jsou velmi spjatá vajíčka. Papírová jsme vymalovali, slepičími jsme se zabývali z jiného úhlu pohledu. Provedli jsme dva pokusy. První se týkal chování uvařeného vajíčka v sladké a slané vodě. Druhý pokus trval dva dny, kdy jsme zkoumali proměnu syrového vajíčka vloženého do octu. Jelikož nám počasí přálo, mohli jsme hodně času trávit v přírodě, pozorovat změny i projevy blížícího se jara. Nezapomněli jsme ani na pravidelnou přípravu na vyučování v podobě rozmanitých matematických her. S tematikou Jaro a Velikonoce budeme pokračovat také v dalších týdnech. V úterý 22. 3. nás čekají v družině velikonoční dílny, kde si vyrobíme rozmanité velikonoční výrobky.

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

27. a 28. týden v I. oddělení ŠD

Tisk

P3030190

Poslední dva týdny (29. 2. - 11. 3.) byly v I. oddělení školní družiny netradiční. Zaprvé jsme navštívili obecní knihovnu, kde se žáci mohli seznámit s chodem knihovny i s nabídkou knih, připomněli si úmrtí významného českého výtvarníka Zdeňka Smetany. Většina aktivit se v těchto dnech věnovala oslavě března jako měsíce knihy. Žáci se snažili vytvořit si obal své vlastní knihy nebo si vyrobili záložku do knihy. Žáci z 1. a 2. třídy se stali diváky a fanoušky u vlastivědné soutěže O českého lva. Z důvodu vysoké nemocnosti byla obě oddělení spojena, proto si žáci mohli pohrát i trávit čas společně ve velké družině. Nezapomněli jsme ani na pravidelný pobyt venku i jednoduché protažení svého těla v tělocvičně. V dalším týdnu se budeme připravovat na svátky jara - Velikonoce.

Mgr. Anna Borýsková

fotogalerie

Náhodné fotky z naší F O T O G A L E R I E



Základní škola a Mateřská škola Suchá Loz, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace
Suchá Loz 155, 687 53